Banu, Maltepe Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans mezunudur. Öncesinde Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirmiştir. Ardından, DCI University, British Institute “Direct Marketing” programını tamamlamıştır.

Kurumsal iş hayatında, yönetici ve üst düzey yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. Banu, çalışma hayatı süresince müşteri ilişkileri ve iletişim alanında yaptığı projelerle önemli ödüllere layık görülmüş ve CICMC (Customer Management Consultant) ünvanına sahip olmuştur.

İş yaşamı profesyonellerine, danışmanlara ve koçlara, performanslarını geliştirmeleri konusunda kalıcı etkili gelişim araçları ve programları sağlayan bcc Turkey’nin kurucu ortağıdır.

Banu, Genos Duygusal Zeka İleri Eğitmeni Sertifikasına sahiptir. İş yaşamı profesyonellerine eğitim vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda, yönetici ve üst düzey yöneticilere bireysel “Duygusal Zeka Mentorluğu” yapmaktadır.

Banu aynı zamanda, kadınların sosyal ve iş yaşamlarında güçlenmesinin çok önemli olduğuna inanmaktadır. Bu konuda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadın Konuk Evlerindeki kadınları Nef Vakfı ve bcc Turkey işbirliği ile yürütülen ve bir sosyal Sorumluluk Projesi olan “Hay Atölyeleri” kapsamında kadınlarımızı tekrar hayata bağlamak, özgüven kazandırmak için gelişim programları yürütmektedir. Aynı zamanda KAGİDER’in “Geleceğin Kadın Liderleri” projesinde 2 yıldır “Duygusal Zeka ve İş Yeri Başarısı ve Tatmini” konusunda geleceğin liderlerine eğitimler vermektedir.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından PCC (Professional Certified Coach) ünvanlı, Endüstri Psikoloğu olan sayılı koç ve eğitmenlerden biridir.

Banu, 2018-2020 dönemi ICF Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi görevini devam ettirmektedir.