Banu, Maltepe Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans mezunudur. Öncesinde Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirmiştir. Ardından, DCI University, British Institute “Direct Marketing” programını tamamlamıştır.

 

Kurumsal iş hayatında, yönetici ve üst düzey yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. Banu, çalışma hayatı süresince müşteri ilişkileri ve iletişim alanında yaptığı projelerle önemli ödüllere layık görülmüş ve CICMC (Customer Management Consultant) ünvanına sahip olmuştur.

 

İş yaşamı profesyonellerine, iş başarısı ve tatminine hizmet eden gelişim programları sağlayan bcc Turkey’nin kurucu ortağıdır. Banu, Genos Int. Duygusal Zeka İleri Eğitmenidir. Endüstri ve örgüt psikoloğu olarak iş psikolojisi ve duygu bilimi yapıtaşında eğitimler vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda, üst düzey yöneticilere “Duygusal Zeka Mentorluğu” yapmakta, Maltepe Üniversitesinde, duygu bilimi temelinde oluşturan iş yaşamına hazırlık programı dersi vermektedir.

 

Banu aynı zamanda, kadınların sosyal ve iş yaşamlarında güçlenmesinin çok önemli olduğuna inanmaktadır. Bu konuda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadın Konuk Evlerindeki kadınları Nef Vakfı ve bcc Turkey işbirliği ile yürütülen ve bir sosyal Sorumluluk Projesi olan “Hay Atölye”leri kapsamında” kadınlarımızı tekrar hayata bağlamak, özgüven kazandırmak için gelişim programları yürütmektedir. Aynı zamanda Kagider’in “Geleceğin Kadın Liderleri” projesinde “Duygusal Zeka ve İş Yeri Başarısı ve Tatmini” konusuyla gençLiderlerin gelece hazırlanmasına destek olmaktadır.

 

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından PCC (Professional Certified Coach) ünvanlı, Endüstri Psikoloğu olan sayılı koç ve eğitmenlerden biridir.  Banu, 2018-2020 dönemi ICF  Türkiye Yönetim Kurulu Üyesidir.