Cem, 1996 yılında Tarsus Amerikan Lisesi’nden, 2000 yılında Nottingham Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden ve 2001 yılında Bath Üniversitesi İşletme ve Finans yüksek lisans programından mezun olduktan sonra, 2003 yılında Harvard Üniversitesi’nde lisansüstü İşletme Programı’nı tamamlamıştır. ABD, İngiltere ve İsviçre’de finans ve operasyon yönetimi alanlarında çalışmıştır.

İş yaşamı profesyonellerine, eğitmenlere, danışmanlara ve koçlara, performanslarını geliştirmeleri konusunda kalıcı etkili gelişim araçları ve programları sağlayan bcc Turkey’nin kurucu ortağıdır.

Genos Duygusal Zeka Geliştirme Uzmanı olan Cem, aynı zamanda Deep Change Spiritüel Zeka Koçu Sertifikasına sahiptir. Özellikle üst düzey yöneticilere ve takımlara koçluk yapmaya ve atölye çalışmaları düzenlemeye devam etmekte olan Cem, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından PCC (Professional Certified Coach) ünvanına sahip Türkiye’deki sayılı koçlardan biridir.

ICF onaylı Profesyonel Koçluk Eğitimleri ile birlikte Paul Ekman International’ın ESaC (Emotional Skills and Competencies) ve ETaC (Evaluating Truthfulness and Credibility) eğitimlerini tamamlamıştır.

Cem’in hayali, kişilerin anlamlı, tatmin ve keyifli bir yaşam sürmeleridir. Bunun için gereken en önemli koşulun herkesin kendisini olduğu gibi kabul etmesi ve kendi gerçeğini yaşamına yansıtmasıdır. Bu sebeple, herkesin kendi kişisel keşif yolculuğuna çıkması gerektiğine inanır. Cem’in ilgi alanları davranış bilimleri, sistemik düşünce, doğal bilimler, kişisel gelişim ve değişim konularıdır.