Bu program, Daha Doyumlu ve Daha Başarılı bir Yaşam Yolunda, Duygularınızın Sizin İçin Çalışmasını Sağlar!

Hepimizin duyguları vardır. Ve kim olduğumuzdan, hangi mesleğe ve nasıl bir kişiliğe sahip olduğumuzdan bağımsız olarak duygularımız yaşamlarımızı etkiler. Çünkü yaşamımızı davranışlarımız, davranışlarımızı ise duygularımız şekillendirir.

Duygusal zeka, duyguların gücünü anlayabilme ve yönetebilme becerisidir ve geliştirilebilir.

Duygusal zekası yüksek insanlar, kendileriyle olan ilişkilerinde daha memnun, iyi ilişkiler kurabilen, zor zamanları daha iyi yönetebilen ve yaşamlarını daha başarılı doyumlu geçirme konusunda şanslı olan insanlardır.

Programın Yapısı:

  1. Gün: Kendimizi ve diğerlerini anlamak: Kişinin, kendisinin ve diğerlerinin farkında olması ve “an”da olma yaklaşımları günümüz hareketli iş dünyası için en temel ihtiyaçtır. Kişi kendisini ve diğerlerini tanıdığı ölçüde yaşamına hakim olur. Atölye çalışmasının amacı, katılımcıların iş ve özel yaşamlarında, duyguların ne kadar farkında oldukları; bu duyguların sebeplerinin kaynaklarını tespit edebilmeleridir. Bu sayede, katılımcılar düşünce ve davranışlarında, duyguların etkilerini fark ederler, iletişimlerini kuvvetlendirirler ve hem kendileriyle hem de ilişkide oldukları kişilerle bağ kurabilirler.

  2. Gün: Kendimizi ve ilişkilerimizi yönetmek: Kişinin kendisini ve diğerlerini tanımasının bir adım sonrası, kendisini ve ilişkilerini yapıcı bir şekilde yönetebilmesidir. İşler yolunda gitmediğinde, stres ortamlarında, duygularının yönetimlerini gerçekleştirmeyi bilen kişiler diğerlerine göre çok daha şanslı olurlar. Atölye çalışmasının amacı, katılımcıların, yapıcı ve yıkıcı davranışları oluşturan güçlendiricileri ve tetikleyicileri fark ettikten sonra bunları yönetebilmelerini sağlamaktır. etkin bir şekilde kullanarak, olumlu bir ilişki ortamı oluşturabilmelerini; hem kendilerinin hem de diğerlerinin zor durumlarla başa çıkabilme becerilerini arttırmalarını; ani tepkileri kontrol edebilmelerini, çatışmaları ve değişim süreçlerini yönetmelerini sağlamaktır.

Bu program, iş ve özel yaşamınızı daha iyiye taşımak için sizi harekete geçirecek.

Ve elbette, Swinburne Üniversitesi ve Duygusal Zeka Programlarıyla, dünyanın birçok yerinde ödüllendirilmiş Genos International’ın bilimsel altyapısıyla.

Katılın, siz de “iyi ki katılmışım” diyenlerden olun.

Duygusal zeka yapıtaşındaki programlarımızın katılımcı yorumlarına sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Katılım şartı: İş insanı olmak.

Program Moderatörleri

Banu Koç Çakan; Endüstri ve Örgüt Psikoloğu, Duygusal Zeka Mentoru, PCC

Cem Atat Endüstri Mühendisi, Duygusal Zeka Mentoru, PCC

Ön kayıt oluşturabilirsiniz!