Birey, içerisinde bulunduğu ortamdan bağımsız olarak, çoğu zaman aynı düşünce ve davranış yapısına uygun hareket eder. Sıra dışı takım çalışmaları ile katılımcılar, farklı ortamlarda kendi iç dinamiklerini gözlemleyerek bu ortamlarda gösterdikleri davranışları kurum içinde sergiledikleri tutumlarla karşılaştırma şansına sahip olurlar.

Denizdeki Takım

Ekip üyeleri, doğanın gücünü kullanarak hayatta kalabilecekleri bir ortamda, denizin ortasında, yelken deneyimini takım olarak yaşayarak ve birbirlerini çok daha iyi tanıyarak, etkin bir takım olabilmenin önemli farkındalıklarını keyifle yaşarlar.

Mutfaktaki Takım

Ekip üyeleri, becerilerini kullanarak, mutfak ortamında yemek yapacakları, üstelik sonrasında yaptıkları yemeklerin jüri tarafından değerlendirileceği sıra dışı bir deneyim yaşarlar. Oldukça eğlenceli olan bu deneyim sonunda, ekip dinamikleri ile ilgili şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkar.

Arazideki Takım

Ekip üyeleri, zorlu arazi koşullarında, off-road deneyimini takım olarak yaşayarak ve birbirlerini çok daha iyi tanıyarak, etkili, verimli ve keyif alan bir takım olmanın farkındalığını heyecanlı bir deneyimle yaşarlar.