Geçmiş dönemlerde yapılan sertifika programlarına katılımcıların yaptığı yorumlar.

Şebnem Daloğlu – Viademy Akademi Kurucu Ortağı

Genos Duygusal Zeka Geliştirme Uzmanlığı programı, tanıdığım en keyifli, en içten ve en gerçek iki eğitmenden aldığım en güzel ve özel eğitimlerden biriydi. Bu eğitimle, kendimi ve duygularımı tanıma, yani bana göre, hayatta mutlu olmanın anahtarı olan duygusal zeka becerilerimin farkına varma şansına sahip oldum. Sizin ve başkalarının nasıl hissettiğini bilmek, daha da önemlisi bu konuda ne yapacağınızı biliyor olmak, sizin toplum içinde de iletişimde diğerlerine göre fark yaratmanızı sağlıyor. Diğer taraftan Genos Duygusal Zeka Uzmanlığı’ nın ile koçluk çalışmalarıma çok değer kattığını da söylemeliyim. Özellikle seanslarıma bilimsel temelli bir araç ile gerçekleştirmek danışanlarımı tanımam, onların kendilerini tanımaları ve gelişimleri açısından son derece faydalı oldu. Belki de bu programın en verimli taraflarından biri dünyanın birçok ülkesinde kullanılan gelişim programlarını müşterilerime sunabilmem olmam. Bu şimdiye kadar katıldığım eğitimler içerisinde öne çıkan önemli bir fark. İşte bana bu farkı yaratma şansını veren Banu ve Cem’e çok teşekkür ediyorum İyi ki varsınız, iyi ki sizi tanımışım

Aynur Kozanoğlu – 212 Koçluk Akademisi, Eğitmen, Genos EQ Uygulayıcısı

Koçluk eğitimlerini tamamladıktan sonra bu programa katılmak kariyerim için yaptığım çok akıllıca bir adımdı. Genos EQ uygulayıcısı ve uzmanı olmamın yanı sıra gerek kendimle ve çevremle olan ilişkimi sağlamlaştırmama gerek hepimizin de geçmekte olduğu çetin yollardan daha güçlü ve dirençli adımlarla ilerlememe sebep oldu. Bu vesileyle kalbime ve hayatıma dokunduğunuz için binlerce kez teşekkürler bcc Turkey, teşekkürler Banu Koç Çakan, Cem Atat.

Filiz Özyurt Lukas – Genos EQ Uygulayıcısı

Özellikle sonuçları bakımından şimdiye kadar katıldıklarımdan çok farklı bir eğitim oldu. Bu programa, koçluk eğitimlerini tamamlamış ve bu alanda çalışmayı isteyen bir koç adayı olarak, yeni araçlar öğrenerek koçluğumu geliştirmek ve bu şekilde danışan portföyümü arttırmak amacı ile katılmıştım. Ancaköğrendiğim araçları sadece işimde değil, hayatın her alanında kullanabildiğimi gördüm ve davranışlarıma yansıyan değişimi hemen hissetmeye başladım. Bu topyekün değişimin koçluk becerilerimi de bir kaç adım ileriye taşıdığına inanıyorum. Bu program sonucunda edindiğim sertifika ve araçlar sayesinde yeni danışanlar edindim, beni çok tatmin eden ve olumlu geri bildirim aldığım koçluk seansları gerçekleştirdim, koçluk saatimi ve tecrübemi arttırdım. Koçluk serüvenine başladığımda koyduğum ve başarıp başaramayacağım konusunda başlangıçta tereddütler yaşadığım “koçluktan para kazanma” hedefime ulaşmış oldum. Bu programa yaptığım yatırımı çoktan geri aldım ve gidişattan memnunum.

Atilla Sinan Saygıner – Managing Director – Emuge Franken Genos EQ Uygulayıcısı ve bcc Turkey Kurumsal Müşterisi

Genos Duygusal Zeka Değerlendirme araçları ve gelişim programlarını bcc Turkey aracılığı ile tanıdık. Düzenledikleri Duygusal Zeka eğitiminde kuramsal bilgiler, uygulamalar ile birlikte harmanlanarak ustalıkla ortaya kondu. Duygusal Zeka programının, kendisini geliştirmek isteyen liderler dahil herkes için çok yararlı bir program olduğunu saha çalışmalarında ekibim ile birlikte tecrübe ettik. Farklı bakış açılarından bakabilme yetisi kazanırken aynı zamanda uygulayıcı ve birbirimize yol gösterici olduk. Özellikle uygulanan değerlendirme araçları ile ekibin her üyesinin kişisel gelişim haritasının oluşturulması sonrasında birebir yapılan çalışmalar çok geliştiriciydi. Ekip olarak kendimiz hakkında çok şey öğrendiğimizi ifade etmeliyim. İş dünyasında, özellikle satış yöneticileri, Genos bcc Turkey Duygusal Zeka programlarına mutlaka katılmalı.

Vera Saroyan – Genos EQ Uygulayıcısı 

Katılmış olduğum programı sayesinde hem kişisel olarak kendi gelişimimi, hem çevremdeki insanlarla kurmuş olduğum iletişimi, hem de öğrenmiş olduğum yeni araçlarla koçluğumu geliştirme şansı buldum. Duygusal Zekanın doğuştan gelme değil de sonradan öğrenilebilen ve geliştirilebilen bir alan olduğunu almış olduğum eğitimler sayesinde öğrendim. Bu yetkinlik sayesinde, kendi duygularımı ve karşımdaki insanların duygularını daha iyi anlayarak ona uygun tepkiler vermeye başladım. Ayrıca daha önce beni zorlayan durumlarda sakin kalabilmeyi de öğrendim. Almış olduğum bu eğitim hayatımda çok olumlu değişiklikler yarattı. Koçluğuma kattığım bu uzmanlık ile kurumlarda gerçekleştirdiğimiz projelerde yer alıyorum. En güzel  tarafı bilimsel bir araç ile oluşturulan kişisel haritalar ile koçluk becerilerimi birleştirerek kişilerin hayatlarına olumlu katkılar sağlayabilmek ve bunu iş olarak yapmak. Sevdiğin işi yapıyorum ve  kendimi hiç çalışıyor gibi hissetmiyorum 🙂

Atölye Çalışması Fotoğrafları