bcc Turkey olarak, ICF Global’in resmi iş ortağı olan Genos International’ın Türkiye temsilcisiyiz.

Uzmanlık alanımız olan duygu bilimi ile iş yaşamı profesyonellerini iletişim ve davranış bilimleri konusunda sunduğumuz Kurumsal Sahne, Duygusal Zeka Mentorluğu ve Kurumsal Hizmetlerimizle güçlendiriyoruz.

Duygusal Zeka Nedir?

Duygusal zeka, kişilerin kendilerini ve diğerlerini anlayarak etkili iletişim kurabilme ve yapıcı davranışlar sergileyebilme yetkinliklerini içerir. Bu yetkinlikler, yaşamdaki başarının altında yatan unsurları ön plana çıkarır ve dolayısıyla duygusal zeka, “zeki” olmanın tanımını değiştirir.

Genos Duygusal Zeka Modeli

Genos’un benzersiz yaklaşımı duygusal zeka ile çalışan bağlılığı kavramlarını birleştirerek, ortaya öncesinin ve sonrasının ölçümlenebildiği, çalışmaların eğitimler, koçluk ve danışmanlıkla birleştiği bir çözüm getirir. Genos Duygusal Zeka Modeli gelişim için oluşturulmuştur ve duygusal zeka yetkinliklerini geliştirerek kurum verimliliğine ve çalışan bağlılığına direk katkı sağlar.

 

Duygusal Zeka en çok talep edilen 10 iş yetkinliği içindedir.

Dünya Ekonomik Forumu”

İş Ortaklarımız

Referanslarımızdan bazıları

bcc Turkey

3 days ago

bcc Turkey

Kurucu ortağımız Cem Atat, Beykent TV'de, Işılay Gedik'in Biz Bize Programında canlı yayın konuğuydu. Işılay Gedik'e ve tüm Beykent TV ekibine teşekkür ederiz. Programın tamamını linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=WPBB0sggwE0 #DuygusalZeka #bccTurkey #Bizbize #IşılayGedik #BeykentTVKurucu Ortağımız Cem Atat, Beykent TV'de Işılay Gedik ile Biz Bize Programında Duygusal Zekayı konuştu. ... See MoreSee Less

Sayfada Gör

5 days ago

bcc Turkey

Kurucu ortağımız @cematat yarın Beykent TV'de Biz Bize Programın'da Işılay Gedik'in konuğu olarak canlı yayında. Kablo TV 42. Kanal, D-Smart 245. Kanal ve Türksat 4A uydusundan yayını canlı olarak izleyebilirsiniz. #BizBize #bccTurkey #DuygusalZeka #BeykentTV #IşılayGedik @isilaygedik ... See MoreSee Less

Sayfada Gör

1 week ago

bcc Turkey

Bir programımızın daha ardından, değerli katılımcılarımıza teşekkürlerimizle. #bosch #duygusalzeka #duygubilimi #bccturkey ... See MoreSee Less

Sayfada Gör

2 weeks ago

bcc Turkey

İşte duygusal zekanızı geliştirmenin beş yolu. #duygusalzeka #bccturkey

**Olumsuz duygularınızı yönetin. Olumsuz duygularınızı yönetip azaltabildiğiniz zaman, bunalmış olma olasılığınız daha düşüktür. Söylemesi yapmaktan kolay, değil mi? Bunu dene: Biri seni üzüyorsa, sonuçlara atlama. Bunun yerine, duruma çeşitli şekillerde bakmanıza izin verin. Nesnelere objektif olarak bakmaya çalışın, böylece kolayca dolandırılmayacaksınız. İş yerinde dikkatli olun ve bakış açınızın nasıl değiştiğini görün.
**Kullandığınız sözcüklere dikkat edin. İşyerinde daha güçlü bir iletişimci olmaya odaklanın. Duygusal zeka sergileyen insanlar, eksikliklerin iletilmesine yardımcı olabilecek spesifik kelimeler kullanma eğilimindedir ve sonrasında derhal bunları gidermek için çalışırlar. Patronunla kötü bir toplantı mı geçirdin? Bunu bu kadar kötü yapan neydi ve bir sonraki sefere düzeltmek için ne yapabilirsin? Neler olup bittiğini tam olarak belirleyebiliyorsanız, sadece üzerinde durmak yerine, sorunu çözme olasılığınız daha yüksektir.
**Empati uygulayın.
Sözel ve sözel olmayan ipuçlarına odaklanmak, iş arkadaşlarınızın veya müşterilerinizin duygularına ilişkin paha biçilmez fikirler verebilir. Bir an için bile olsa başkalarına odaklanmayı ve onların ayakkabıları içinde yürümeyi deneyin. Empatik ifadeler kabul edilemez davranışları mazur göstermezt etmez, ancak herkesin kendi sorunları olduğunu hatırlatmaya yardımcı olur.
**Stres yükleyicilerinizi bilin. Sizi strese sokan şeylerin envanterini çıkarın ve yaşamınızda bunlardan daha az bulundurmak için proaktif olun. İş e-postanızı yatmadan önce kontrol etmenin sizi bir düşünce girdabına sokacağını biliyorsanız, onu sabah bırakın. Daha da iyisi, ofise vardığınız zamana bırakın.
**Güçlüklerden sıyrılmayı bilin. Herkes zorluklarla karşılaşır. Sizi başarıya hazırlayan ya da tüketen bu zorluklara nasıl tepki verdiğinizdir. Olumlu düşüncenin sizi ileri götüreceğini zaten biliyorsunuz. Sıkıntılı durumdan çıkmanıza yardımcı olmak için, şikayet etmek yerine iyimserlik gösterin. Bu durumdan ne öğrenebilirsiniz? Mevcut zorluğu aşmak için ne yapabileceğinizi görmek için yapıcı sorular sorun. Daha fazlası için profil linkimize ulaşın.
... See MoreSee Less

Sayfada Gör